You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Odzież zabiegowa dla weterynarzy


Lekarze weterynarii codziennie spędzają wiele godzin w specjalnych ubraniach weterynaryjnych, które są bardzo ważne z punktu widzenia zachowania jak najwyższych standardów higieny. Odpowiedni strój chroni zdrowie weterynarza i jego pacjentów. Jednocześnie, ze względu na fakt, że odzież medyczną nosi się na co dzień, oczekuje się od niej tego, aby była wygodna, oddychająca i nie krępowała ruchów. Szczególnie ważnym rodzajem takiej odzieży są ubrania dla weterynarzy, które zakłada się do wykonywania przeróżnych zabiegów oraz operacji.

Jakie powinny być profesjonalne ubrania weterynaryjne?

Odzież dedykowana dla tej grupy zawodowej to bez wątpienia odpowiedni fartuch dla weterynarza, a także maseczka, którą powinno się zakładać na sali zabiegowej. Przydatny może się również okazać czepek medyczny, który osłania włosy. W asortymencie sklepów z odzieżą medyczną dla weterynarzy można znaleźć też specjalne bluzy oraz spodnie, a także specjalistyczne obuwie. Jeśli chodzi o krój tych części odzieży, bez wątpienia fartuch prezentuje się bardziej profesjonalnie w porównaniu do bluzy, jednakże oba elementy doskonale spełniają swoją funkcję. Najczęściej, ubrania dla weterynarzy są szyte z wysokiej jakości tkanin w jaśniejszych kolorach, żeby nie była na nich aż tak widoczna sierść.

CZEPEK CHIRURGICZNY, JEDNORAZOWY TYPU FURAŻERKA NA TROKI (50 SZT.)

KUP TERAZ

UBRANIE CHIRURGICZNE, OPERACYJNE, ZABIEGOWE, MEDYCZNE, JEDNORAZOWE Z WŁÓKNINY SMS, KOMPLET

KUP TERAZ

Przed czym chroni taka odzież?

Jest to rodzaj uniformu, który sprawia, że ubrania prywatne nie ulegają zabrudzeniom. W swojej pracy weterynarze mają kontakt z chorymi zwierzętami, a odzież ochronna zapobiega przenoszeniu chorób. Dodatkowo, podczas leczenia czy też wykonywania zabiegów, lekarze weterynarii używają leków, substancji czy aerozoli, które mogą osiadać na ubraniu i je brudzić. Specjalny strój pełni więc w tym kontekście rolę odzieży ochronnej. Ze względu na praktyczne aspekty codziennego użytkowania takiej odzieży, dobrze, aby obok włókien naturalnych w składzie tkaniny, z której szyje się takie ubrania, znalazły się także włókna sztuczne. Dzięki temu ani fartuchów medycznych, ani innych części ubioru lekarzy weterynarii nie trzeba ciągle prasować, są też wytrzymalsze i odporniejsze na zabrudzenia, co zwiększa możliwy czas ich użytkowania. Istotne jest, żeby odzież zabiegowa dla weterynarzy dała się łatwo czyścić, ze względu na sierść i włosy. Kolorystyka fartuchów, bluz i spodni jest bardzo różna, często są to jednak propozycje utrzymane w różnych odcieniach koloru niebieskiego, co od razu kojarzy się z zawodowym profesjonalizmem.